Api ile Hes Kodu Sorgulama

Ana Sayfa / Api İle Hes Kodu Sorgulama
  HES Kodu Ne İşe Yarar?
  HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, dışarıda olmak durumunda kalındığında, herhangi bir kurum veya iş yeri ziyareti öncesi, seyahat, konaklama vb. ihtiyaçlarda kullanılması gereken bir koddur. Bu kod sayesinde bireylerin covid-19 hastalığı taşıyıp taşımadığı, temaslı olup olmadığı görülüp, sorgulanabilmektedir.

  HES kodu uygulaması, her gün daha çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle firmaların kendi içlerindeki çalışanları kontrolü ve seyahat izni başta olmak üzere hastalıkla mücadele sürecinde en büyük ihtiyaçlardan biri halini almıştır.

  Sistemimizin amacı; firmanızda çalışanların HES kodlarını istenilen aralıklarla api ile toplu sorgulama şeklinde öğrenerek işlerinizi aksatmadan, sağlığınızı tehlikeye atmamanıza yardımcı olmaktır. Detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  Bunların haricinde turizm ve seyahat acenteleri gibi ulaşım gerektiren durumlarda da müşterilerinizin HES kodunu api ile sistemimizden sorgulayabilirsiniz.

  Seyahat firmaları, HES kodu uygulaması sayesinde, müşterilerinde risk, hastalık ve temas durumu gözlediğinde seyahat onaylanmayacaktır. Ayrıca seyahat esnasında risk olmayan ancak sonrasında risk durumu oluşan kişiler tespit edildiğinde o kişilerle iletişime geçilerek rehberlik ve sağlık hizmeti sağlanabilme bilgisi verilecektir.

  HES kodu SMS yöntemiyle de alınabilmektedir. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023'e SMS olarak atılmalıdır. Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacak. Kısa mesaj örneği: HES 1234567890 1234 10. Bu şekilde mesaj atıldığında kod 10 gün geçerli olacaktır.

  Sistemimizden SMS atmadan HES kodu almak istediğiniz kişinin TC ve seri numarasının son 4 hanesini yazarak anında sorgulayabilir sonucunu sisteminize entegre edebilirsiniz.

  Api ile hes kodu sorgulama almak için lütfen irtibata geçiniz.